YENER: “KESİNLİKLE OYUNA GELMEMELİYİZ”

Siyaset 7 Kasım 2021 20:58
Videoyu Aç YENER: “KESİNLİKLE OYUNA GELMEMELİYİZ”
A
a

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Güvenlik Korucuları Şehit Gazi Dernekleri Federasyon Başkanı Ali Haydar Yener, Bingöl’de yaşanan ve ülke gündemine taşınan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e küfür olayına ilişkin konuştu.

Başkan Yener, olayı sert bir dille kınayarak “Fitne karıştıran, fitne üzerinden siyaset yapan politikacıları da Allah bir an önce başımızdan defetsin” dedi. 
ŞEHİT AİLELERİNİ BU İŞE ALET ETMİŞTİR
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Güvenlik Korucuları Şehit Gazi Dernekleri Federasyon Başkanı Ali Haydar Yener yaptığı açıklamada: “İlimizde iki, üç gündür üzerine konuşulan tatsız bir olayı burada sizlere açıklamak istedim. Ana diyoruz, bacı diyoruz, abla diyoruz, namus diyoruz… Herkes için geçerli olan bu durum Meral Akşener hanımefendiye, bir Bingöllü hemşerimiz küfretmiş, hakaret etmiş.
Türkiye de İçişleri Bakanlığı yapmış, Milletvekilliği yapmış ve milletin önünde tanınan, bilinen bir kişilik olan, bir partinin genel başkanına küfür, hakaret eden bu şahsa yapmış olduğu hakaretten ötürü ceza almış olan bu şahsın, küfür, hakareti yetmiyormuş gibi Meral Akşener hanımefendi kendi yol arkadaşları ile çevrede partisine gönül vermiş teşkilatı ve Bingöl’deki teşkilatı ile bir arada olduğu bir zamanda ve kendisinin de Bingöl’e bütün Bingöl’e misafir olarak geldiği bir anda, bu şahıs üzülerek söylüyorum, bu vatandaş aynı hatasını, aynı kusurunu orda tekrarlıyor. 
BU KABUL EDİLİR DEĞİL
Meral Akşener’e küfür eden kişi, kendi kız kardeşine, küfür hakaret etmesine sebep olmuş.  Her iki olayın sebebi faili kendisi. Ama bunu siyasiler ve bazı rantçılar, çıkarcılar, menfaatçiler milletimizi kandırarak, milletimizi yanlış düşündürerek, duygularını bildikleri için şehit ailesine hakaret edilmiş gibi göstermek bu sefer şehide hakarettir. Bu vatandaş hem Meral Akşener’e küfür hakaret etmiş, hem kendi kız kardeşine küfür hakarete sebep olmuş, hem şehit ailelerini bu işe alet etmiştir. Üç hakareti yapan, üç hakarete sebep olan bu kişiyi destekleyenler dördüncü suçu işlemiş. İnsanları yanlış bilgilendirme, insanları karşı karşıya getirme, insanlara iftira etme, olayları saptırma, yanlış arz etme noktasında yanlış yapmıştır. Bu kabul edilir değil. 
Pkk’ya KARŞI DURDUN MU? MÜCADELE ETTİN Mİ?
Bu insan kardeşi dağda teröristler tarafından ölmesine sebep olmuş, bu insan kardeşinin acısını yaşamış olsaydı, teröre karşı acısını yaşamış olsaydı ya okur polis olurdu, ya jandarma olurdu ya köy korucusu olurdu. Silah alıp PKK ile savaşırdı. Kardeşimi pkk vurdu diyor. Parça parça etti diyor, bu güne kadar hiçbir yerde konuşmamış, bu çirkin küfür hakaret suçunu işledikten sonra kendine kalkan olarak kullanmak istiyor. Yazık günah değil mi? O zaman senin Bingöl de ikametin var ise, Bingöl de bir köyde ikamet ediyorsan o köyde gidip devlete müracaat edip silah aldın mı? PKK’ya karşı durdun mu? Mücadele ettin mi? 
ARTIK BİR DERS ALMAK LAZIM
Şimdi bunu o FETÖ taktiğini uygulayan ajanlar vardır ve kullanmaya müsait çıkarcı menfaatçi rantçılar vardır. Bunlarda kendince milleti nasıl yönlendiririz Bingöl’ü nasıl karıştırırız, Bingöl’de var olan bir güzelliği nasıl çirkinleştiririz, bunun için kolları sıvamıştır. Miting yapmaya çalışıyorlar, tepki göstermeye çalışıyorlar, devletin makamlarını, devletin gücünü kullanmaya çalışıyorlar. Ama bunlar zamanı geldiğinde FETÖ hocalarının başına gelen ve onlara itimat edip onlarla hareket eden devlet büyükleri yani bürokrasi, komutanlar, görevlilerin başına ne geldiyse bunlarında başına yakıda bunlar gelecektir. Artık bir ders almak lazım. Toplum olarak, millet olarak bir ders almamız lazım. Bu gibi provokatör olaylarına kanmamamız lazım. 

YAPILAN TAMAMEN PROVOKATÖR OLAYIDIR
Bingöl’de yapılan tamamen provokatör olayıdır. Kesinlikle şehit aileleri ile alakalı değildir. Kesinlikle şehitlere karşı bir durum söz konusu değildir. Kesinlikle şehitlere karşı bir hakaret, şehitlere karşı bir küfür değildir. Şimdi ben burada bunu söyleyeyim. Siz kız kardeşim diyorsunuz. Meral hanımefendi kendisi ile birlikte eşlik edip gelen Milletvekili Meral hanımı hem genel başkanı hem de kız kardeşi olarak görüyor. Ablası olarak görüyor. Siz ablanıza bir hakaret yapıldığında misli ile cevap verdiğinizde hakaret eden masum ve misli ile cevap verdiğinde suçlu mu oluyorsunuz? Doğruyu konuşmak lazım. Benim kardeşim bile olsa doğruyu konuşmak lazım. Yok efendim işte memleket milliyetçisi. Hayır, Allah katında doğrulukta mağduriyette kardeş yoktur. Memleket yoktur. Doğru olan doğrudur. Ya sen yabancısın suçlusun. Ama bu benim kardeşim suçludur ama haklıdır. Yanlış. Yanlış. Yanlış. Kimse bu yanlışlara gelmesin, bunlar doğru şeyler değil. 
BÜTÜN ÇİRKİNLİKLERİ KINIYORUZ
Bütün çirkinlikleri kınıyoruz. Bütün küfürbazları kınıyoruz. Ama küfüre sebep olanları da unutmamalıyız. Öncelikli onları görmeliyiz. Onarın kime hizmet ettiğini görmeliyiz. Kesinlikle oyuna gelmemeliyiz. Tüm kamuoyu, tüm vatandaşlarımızın bilgisine. Şehitlerimizin ruhu şad, mekanları cennet olsun. Gazilerimize Allah’tan şifalar diliyoruz. Allah ordumuza zeval vermesin, milletimizin, devletimizin, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü yüce rabbim korusun. Hain şer güçlerin bütün çirkef oyunlarından bizleri muhafaza eylesin. İçimize fitne karıştıran, fitne üzerinden siyaset yapan politikacıları da Allah bir an önce başımızdan defetsin. Bizi selamete huzura, doğruya hakka ve hakkaniyete kavuşmayı nasip etsin. Adil bir yönetime, temiz bir yönetime, şaibesiz bir yönetime ülkemizi milletimizi kavuşturmayı nasip etsin diyorum” dedi.
1000
icon
Faruk KURT 8 Kasım 2021 19:08

Bizler ,Hak ,Hukuk Adaletten yanayız Adaletin olmadığı yerde O Ülke Gelişmez Sayın Ali Haydar Yener' i tebrik ediyorum.

0 2 Cevap Yaz
Tevfik çakmak 8 Kasım 2021 17:39

Türk milleti olarak sağ duyulu olmak zorundayız doğulu batılı türkiye cumhuriyeti devleti sınırları içinde yaşayan bu vatanın evladıdır birbirimizi sevmek sayğı duymak zorundayız yeteri kadar düşman var birde kendi kendimize düşman yaratmayalım saygılar selamlar

0 1 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat