HEKİMLİK, KUTSAL, SAYGIN VE ONURLU BİR MESLEKTİR

Genel 14 Mart 2022 12:51
Videoyu Aç HEKİMLİK, KUTSAL, SAYGIN VE ONURLU BİR MESLEKTİR
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malazgirt İlçe Başkanı Mevlüt Güvenir, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

"Yaşam içerisinde değişik statülere sahip olan hekimlik mesleği, insanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı amaç edinen yaklaşımıyla, kutsal, aygın ve onurlu bir meslektir" diyen başkan Güvenir, "son günlerde doktorlarımıza yapılan şiddete bir yenisi daha eklenmiş ve AKP iktidarı tarafından ülkelerinden kovulmuşlardır.

"Giden gitsin" gibi çirkin söylemlerle doktorlarımızın ülke dışına çıkmaları yönünde eylemlerde bulunulmuştur. Doktorlarımızın haklı talepleri karşısında çözüm öneri sunmak yerine beyin göçüne zorlanmaları kabul edilemez bir durumdur" dedi.

"Sağlığımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizin, günümüzün zor şartlarına rağmen mesleklerini yılmadan icra etmesi hepimiz tarafından bilinen bir gerçektir" diyen başkan Güvenir, "`Beni Türk hekimlerine emanet ediniz`` diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk`ün hekimlerimize olan inancının isabetliliğini, bu özel günde bir kez daha görüyor ve anlıyoruz.  

İnsan yaşamına değer veren ve bu uğurda mesleki ve yaşamsal değerlerine bağlı kalan tüm hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı`nı içtenlikle kutluyor, insan sevgisiyle örtüşen hayat anlayışlarının devamı nedeniyle tebrik ediyorum" dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat