Gidecek Olan Doktorlarımız Değil, Sizsiniz...

Siyaset 13 Mart 2022 16:39
Videoyu Aç Gidecek Olan Doktorlarımız Değil, Sizsiniz...
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Soyluçiçek, "Bedenen ve ruhen sağlıklı bireyler, eğitimin artmasına, üretimin güçlenmesine, ülkenin kalkınmasına dolayısıyla toplumsal refahın artmasına önemli katkı sunarlar.

Bu durum ise sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde uygulanmasına ve geliştirilmesine bağlıdır. Nitelikli bir yaşam sunmayı ilke edinerek gece gündüz demeden, her yerde ve her koşulda hayatlarını insan sağlığına adamış olan sağlık çalışanlarımız, özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde tüm risklere göğüs gererek bu zor görevi yerine getirmekte, bunu yaparken de karşılık beklememektedir.

Ancak son günlerde yaşanan olaylar nedeni ile doktorlarımız ülkeyi terk etmeye başlamıştır. İktidarın anlamsız söylemleri, yaptırımları beyin göçünü artırmıştır.

Doktorlarımız zor koşullarda görevlerini yapmaya çalışırken, "giderlerse gitsinler" denilerek ülkelerinden kovulmaktadırlar. Gidecek olan Türk hekimlerimiz değildir, gidecek olan bu sözleri sarf edenlerdir.

Doktorlarımızın yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; hayatlarını hayat kurtarmaya adamış, büyük bir fedakarlıkla çalışan, kutsal ve onurlu bir mesleği yerine getiren tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum.”dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat