DSP Muğla İl Başkanı, Michael Eser Aşkar, 14 Mart Tıp Bayramı

Siyaset 14 Mart 2022 21:56
Videoyu Aç DSP Muğla İl Başkanı, Michael Eser Aşkar, 14 Mart Tıp Bayramı
A
a

DSP Muğla İl Başkanı Michael Eser Aşkar, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

Sağlık çalışanlarının çok mukaddes bir görev üstlendiğini belirten Başkan Aşkar;“14 Mart 1827’de Tıphanei Amire ve Cerrahhanei Amire adlı okulun kurulması ülkemizde modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul edilmektedir.

Tıbbiyelilerin 14 Mart 1919’da İstanbul’daki işgal kuvvetlerine karşı gerçekleştirdikleri protesto aracılığıyla istiklal meşalesini yakmaları ülkemizdeki ilk tıp bayramı kutlaması olarak tarihimize altın harflarle kazınmıştır.

İnsan hayatının her döneminde ihtiyaç duyabileceği hekimler ve sağlık çalışanları kutsal bir görevi üstlenmektedir. Sağlık çalışanlarımız kendi hayatlarından fedakarlık ederek bizlere en yüksek standartlarda sağlık hizmeti sunmaya gayret etmekte, gece, gündüz, kar,kış, güneş, hasta demeden insan canı ve sağlığı için çalışmaktadır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgınına karşı iki yıldır yürüttüğümüz mücadelede de en ön saflarda yer alan sağlık çalışanlarımız her türlü takdire de fazlasıyla layık olduklarını bir kez daha göstermiştir.

Doktor ve Sağlık Çalışanlarımızın yeri Grevler değil Hastanelerimiz.Yurtdışı Kaçışı Değil. Bunun için Hastanelerimiz'de.

Hipokrat Yeminlerini Hatırlayıp Hastalarının Yanında Olan Tüm Sağlık Çalışanlarımızın Tıp Bayramını Yürekten Kutluyor Bu Zorlu dönemde Karşılıklı Fedakarlık'lar Olması için gerek Hükümetten Gerekse Sağlık Çalışanlarından örnek Davranışlarının devamını diliyorum.

Bu vesileyle tüm sağlık çalışanlarının tıp bayramını yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum." şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat