Doktorlarımıza Yapılan Hakaret Kabul Edilemez

Siyaset 14 Mart 2022 09:43
Videoyu Aç Doktorlarımıza Yapılan Hakaret Kabul Edilemez
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Aydemir, "Özellikle pandemi sürecinde doktorlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın önemini bir kez daha fark ettik.

İki yıl boyunca özveri ile gecesini gündüzüne katarak çalışan doktorlarımız ne yazık ki haklı talepleri yüzünden AKP iktidarı tarafından, "giderseniz gidin" gibi çirkin söylemlerle ülkelerinden kovulmak istenmiştir.

Daha düne kadar balkonlarımızdan alkışladığımız doktorlarımıza yapılan bu hakaret kabul edilebilir bir durum değildir. Beyin göçünün önünü açılmıştır. Bizler doktorlarımızın yanındayız ve olmaya devam edeceğiz" dedi.

"Onlar, canları pahasına can kurtarmak için bıkmadan, usanmadan, yılmadan mücadele ettiler" diyen başkan Aydemir, "Bizler evlalarımıza rahatlıkla sarılalım diye evlat hasreti yaşadılar… Bizler annesiz, babasız kalmayalım diye günlerce ailelerinin yanına gidemediler… Bizler eşimizi, dostumuzu, sevdiklerimizi kaybetmeyelim diye aylarca sevdiklerinden ayrı kaldılar… Bizim canımız yanmasın diye günlerdir yüzlerinden çıkarmadıkları maskelerin yarasına ve acısına katlandılar… Onlar, biz nefes alalım diye nefesiz kaldılar! Büyük bir özveri ve gayretle görev yapan doktorlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, hayatını kaybeden sağlıkçılarımıza yüce Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine sabırlar diliyorum.”şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat