CHP’Lİ ZEYBEK’TEN TIP BAYRAMI MESAJI

Siyaset 14 Mart 2022 09:54
Videoyu Aç CHP’Lİ ZEYBEK’TEN TIP BAYRAMI MESAJI
A
a

CHP Antalya Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, 14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili açıklamada bulundu.

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan CHP’li Zeybek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doktorlara yönelik kullandığı ifadeleri değerlendirdi.

Zeybek şöyle dedi: “Gecesini gündüz demeden halk sağlığı için canını dişine takan, bir insanın canının ne kadar kıymetli olduğunu en iyi bilen ve bu uğurda elinden geleni yapan sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım.”

CUMHURBAŞKANI ÖTEKİLEŞTİRMEZ


“Öte yandan sağlık çalışanlarına yönelik hiç hak etmedikleri halde, ağır, yaralayıcı ifadeler kullanan AKP genel başkanını da kınıyorum. Bir ülkenin cumhurbaşkanı olan, 84 milyonun cumhurbaşkanı olduğunu söyleyen kişi toplumun hiçbir kesimini ötekileştiremez, ayrıştıramaz, yok sayamaz ve aşağılayamaz.

Bir ülkenin başındaki kişi, o ülkenin her bir ferdinin bu ülkeye ne yarar sağlayacağına bakar ve beyin göçünü engellemek için tıpkı doktorların yaptığı gibi canla başla çalışır.

Ama bu anlayışı Tayyip Erdoğan’dan beklemek artık çok güç. Biz, sağlık çalışanlarımızın her daim yanındayız ve onların ülkemiz için ne kadar kıymetli olduklarının farkındayız. Bu düşüncelerle tekrar tüm sağlık çalışanlarının bu özel gününü canı gönülden kutluyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat