CHP’Lİ YILMAZ’DAN MERKEZ BANKASI MÜDAHALESİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA “YANGINA SU TABANCASIYLA MÜDAHALE ETMEK GİBİ!”

Siyaset 11 Aralık 2021 12:41
Videoyu Aç CHP’Lİ YILMAZ’DAN MERKEZ BANKASI MÜDAHALESİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA “YANGINA SU TABANCASIYLA MÜDAHALE ETMEK GİBİ!”
A
a

CHP Ankara Sincan İl Başkanı Ömer Yılmaz, Merkez Bankası’nın dövize müdahalesine ilişkin konuştu.

Döviz kurlarındaki sağlıksız fiyat oluşumlarının önünü kesmek için Merkez Bankası tarafından dövize satım yönünde müdahale edildi. Kısa süre sonra doların tekrar yükselmesiyle müdahalenin beklenen etkiyi göstermediği anlaşıldı. CHP Ankara Sincan İl Başkanı Ömer Yılmaz da yaptığı açıklamada Merkez Bankasının müdahalesini değerlendirdi.
“BU MİLLET SİZİ SANDIKTA SÖNDÜRECEK”
CHP’li Yılmaz, “Kanunsuzluk, hukuksuzluk, adaletsizlik ve tüm bunların nedeni tek adam yönetiminin sonucu olarak milletimiz, AKP tarafından açlık, yoksulluk ve sefalete doğru hızla sürüklenmeye devam ediyor. Ekonomiden anlamadığı halde anladığını iddia eden AKP’nin genel başkanının defalarca Merkez Bankasına müdahalesi neticesinde Türk Lirası bunca değer kaybetti ve hala müdahalelerle bu sorunu çözeceğini sanan bir zihniyet var. Şimdi de Merkez Bankasının dövize müdahale ettiğini ancak bunun da işe yaramadığına şahit oluyoruz. Bu şekilde bir sonuç alınamayacağını anlamalılar. Bu yangın, elinizdeki su tabancasıyla söndürülemez. Çünkü yangının nedeni sizsiniz. Söndürülmesi gereken sizsiniz ve yapılacak ilk seçimde de bu millet sizi sandıkta söndürecek. Ekonomi de o zaman rayına oturacak” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat