CHP'Lİ YILMAZ 8 MART KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Siyaset 7 Mart 2022 20:50
Videoyu Aç CHP'Lİ YILMAZ 8 MART KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Kadınların toplumun mihenk taşı olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz mesajında; "8 Mart Dünya Kadınlar Günü” bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadın sorunlarının gündeme getirilmesi, tartışılması ve bu sorunlara çözüm aranması amacıyla kutlanmaktadır.

Bu anlamlı günün kadınlarımızın sorunlarının çözümüne vesile olmasını temenni ediyorum. Bizleri eğiten, yetiştiren, ihtiyacımız olduğunda desteğini esirgemeyen, sevgi ve şefkatini karşılıksız veren kadınlarımız, toplumsal refah ve huzurun sağlanmasında her zaman başrolde olmuştur.

Kadınlarımız, mutlu olduğu sürece toplumu mutlu etmiştir. Kadınlarımız, umut içindeyse o toplum geleceğe umutla bakmıştır.

Hülasa Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk: “Bir toplum aynı gayeye bütün kadınları ve erkekleriyle beraber yürümezse, ilerlemesine ve medenileşmesine teknik bakımdan imkan, ilmi bakımdan ihtimal yoktur.” diyerek kadınların iş hayatına, akademik hayata ve toplumsal hayata katılımının artmasının önemini dile getirmiştir. Bu duygu ve düşünceyle  tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, hayatlarında başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat