CHP'Lİ YILMAZ: İKTİDAR BELEDİYELERİ ZAMA ZORLUYOR

Siyaset 3 Mart 2022 22:45
Videoyu Aç CHP'Lİ YILMAZ: İKTİDAR BELEDİYELERİ ZAMA ZORLUYOR
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, akaryakıta gelen fahiş zamlarla ilgili eleştirilerde bulundu. Başkan Yılmaz:" Belediyelere KDV ve ÖTV indirimi sağlanamıyor." dedi.

BUGÜNE KADAR 7 TL'YE YAKIN ZAM

Belediyelerin zamlar sebebiyle çok zor durumda olduğunu belirten Başkan Yılmaz;" Benzinin litre fiyatına gece yarısından geçerli olmak üzere 88 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 1 lira 51 kuruş zam geldi.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGIS) alınan bilgiye göre, Ankara'da ortalama 16,65 liradan satılan benzinin litre fiyatı 17,53 lira olacak.

Benzinin litresi İstanbul'da 16,56 liradan 17,44 liraya, İzmir'de 16,67 liradan 17,55 liraya çıkacak. Ankara, vatandaşları taşımak için sadece bir günde 500 bin küsür litre mazot tüketiyor. Diğer belediye araçları da cabası. 1 Ocak 2022'den bu yana akaryakıtta 6,89 TL artış oldu.

Onca fahiş zamma rağmen hâlâ belediyelere KDV ve ÖTV indirimi sağlanmıyor. Aylardır gündeme getiriyoruz ama iktidar konuyla ilgili somut bir adım atmıyor. Resmen belediyeleri zama zorluyor. Bu sefer olan halka oluyor. İktidar belediyeleri de, halkı da düşünmüyor." şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat