CHP'Lİ YILMAZ: ANKARA KONTAK KAPATIYOR

Genel 10 Mart 2022 15:30
Videoyu Aç CHP'Lİ YILMAZ: ANKARA KONTAK KAPATIYOR
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, Ankara'daki halk otobüslerinin kontak kapatmasıyla ilgili değerlendirmede bulundu.

Başkan Yılmaz:" Ulaşıma zam yapmamak için direniyoruz." dedi.

ELİMİZDEN GELENİ HALK İÇİN YAPACAĞIZ

Her gün yeni akarkayıt zammıyla karşılaşıldığını belirten Başkan Yılmaz;"Art arda gelen zamlar nedeniyle büyük yükün altında kalan dolmuşçular da zamlar nedeniyle hizmet vermeyeceklerini duyurdu.

Şoförler, Ankara'da hizmet veren özel halk otobüsü ve dolmuşçu esnafı, yaşanılan ekonomik zorluklar ve artan akaryakıt maliyeti karşısında ulaşım bedelinin en az 8 lira olmasını talep ediyor.

Özel toplu taşıma esnafları ayrıca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının belirlediği ücretsiz taşıma bedelinin de Belediyemiz tarafından karşılanmasını talep ediyor.

Bugünkü ekonomik şartlarda, bu talepleri ne vatandaşlarımızın ne de Belediyemizin karşılaması mümkün değildir. Özel toplu taşıma esnafı, bu koşullarda 10 Mart 2022 Perşembe gününden itibaren hizmetlerine devam edemeyeceklerini bildirmiştir.

Bu süreçte vatandaşlarımızın olumsuz etkilenmemesi için belediyemizin tüm imkânları seferber edilecektir. Yine de vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için çözüm üretilene kadar, imkânları varsa özel araçlarını tercih etmelerinin uygun olacağını düşünüyoruz.

Esnafın, şoförün, dolmuşçuların, taksicilerin zora girmemesi için, halkın rüsva olmaması için elimizden gelen her imkanı seferber edeceğiz." şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat