CHP’Lİ YALIM’DAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Siyaset 5 Mart 2022 00:54
Videoyu Aç CHP’Lİ YALIM’DAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI
A
a

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili mesaj yayınladı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili mesaj yayınlayan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, kadınların sosyal yaşantıda var olduğunu ve var olmaya devam edeceğini söyledi. CHP’li Yalım mesajına sarf ettiği şu sözlerle devam etti:

“Türkiye ne yazık ki özellikle son 20 yılda kadın hakları konusunda, kadına şiddet eğilimi konusunda çok kötü bir sınav veriyor.

Özellikle AKP iktidarının mensuplarının kadına bakışı, kadını hangi amaçla siyasette kullandığını AKP’nin başındaki şahsın Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde “Evet, şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” sözlerinden çok iyi anlayabiliyor ve görebiliyoruz.

Tüm bunlarla beraber fanatiklerine şirin gözükmek adına İstanbul Sözleşmesi’nden dahi çıkan bu zihniyetle ne yazık ki ülkemizin kadınları karanlık dolu bir zamandan geçiyor.

Ancak her ne şartta olursa olsun kadınlar vardır. Kadınlar sosyal yaşantıda, iş hayatında, hayatın her alanında vardır ve var olmaya devam edecektir. Selam olsun kadınların dik duruşlarına ve onurlu mücadelelerine. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat