BAŞKAN VERGİLİ'DEN TIP BAYRAMI MESAJI

Genel 14 Mart 2022 09:19
Videoyu Aç BAŞKAN VERGİLİ'DEN TIP BAYRAMI MESAJI
A
a

Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

Sağlıkçıların mukaddes bir meslek icra ettiğini belirten Başkan Vergili;" Dünya üzerindeki birçok mesleğin eğitimi, saygınlığı, yararı, düşünüldüğünde belki de içlerinde insanı en yakından ilgilendiren mesleklerden bir tanesi  sağlıkla ilgili olanlardır.

Çünkü malzemesi insandır ve insan sağlığı her şeyden önemlidir. Uzun bir eğitim sonunda yetişen, sağlığımızı emanet ettiğimiz sağlık çalışanlarımızın değerini bilmeli,  onlara haklarını vermeli, mukaddes mesleklerini icra etmelerine yardımcı olmalıyız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” sözündeki güvenle onların arkasında durmalıyız. Psikolojik, fiziksel şiddete maruz bırakmamalı, taleplerine "giderse gitsinler" diyerek değil de makul bir şekilde cevap vermeli ve uygulamalıyız.

Çünkü bir doktor, hemşire kısacası bir sağlık çalışanı kolay yetişmez ve hiçbir sağlık çalışanın yeri kolayca dolmaz. Bu duygu ve düşüncelerle insan sağlığı için gecesini gündüzüne katan, güneş, çamur demeden hayat kurtaran, salgınla mücadelede emekleri ile fark oluşturan, bizler için, Türkiye için görevini yapan tüm sağlıkçıların gününü kutluyor, minnetlerimi iletiyorum" şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat