Başkan Tüy'den Tıp Bayramı Mesajı

Siyaset 13 Mart 2022 18:17
Videoyu Aç Başkan Tüy'den Tıp Bayramı Mesajı
A
a

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Besni İlçe Başkanı Faik Tüy, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

Sağlık çalışanlarının beyin göçü engellenmezse ülkenin kaosa sürükleneceğini belirten Başkan Tüy;" En aziz mesleği yapan, hayat kurtaran, can veren, özveriyle çalışan sağlık çalışanlarımız iktidar sebebiyle hakettiği değeri göremiyor.

Sağlıkçıların büyük bir çoğunluğunun iktidarın uygaladığı mobbingler sebebiyle görevinden istifa ediyor. İktidar yüzünden beyin göçü yapmaya zorlanıyor. Ne maaşlarını hakettikleri gibi alabiliyorlar, ne de kendilerine yönelik fiziksel şiddete dur diyebiliyorlar.

Psikolojik şiddet görmeleri de cabası. İktidarın doktorlara uyguladı haksızlıklar sebebiyle istifa eden doktor sayısı 8 bine ulaştı. Sağlık sistemi sekteye uğradı, hastalar doktor bulamaz oldu.

Erdoğan durumu toparlamak yerine, doktorlara hakkını vermek yerine hâlâ giderlerse gitsinler, biz de yeni doktorlar getiririz, emekli olanlara görev veririz diyerek insanların aklıyla alay eder gibi konuşmaya devam etti.

Erdoğan'ın bu yaptığı büyük bir gaflettir. Doktorları umursamaması, hakkını vermemesi, alay eder gibi konuşması asla kabul edilemez. Bu vesileyle tıp bayramının bazı kararlara ön ayak olmasına, sağlıkçıların mobbinglerden kurtulmasına, çalışma ortamlarının düzelmesine yol açmasını temenni ediyor, tüm doktorların gününü kutluyorum." şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat