BAŞKAN TOPÇU'DAN TIP BAYRAMI MESAJI

Siyaset 13 Mart 2022 18:56
Videoyu Aç BAŞKAN TOPÇU'DAN TIP BAYRAMI MESAJI
A
a

Gelecek Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Mustafa Barış Topçu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Gelecek Partisi'nin sağlık çalışanlarını geri kazanacağını belirten Başkan Topçu;" İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve tüm toplumların en elzem idaellerinden birisidir.

Bu nedenle hekimlik mesleği tüm toplumlarda önemli ve mukaddez bir meslek olarak kabul görmüştür. “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” sözüyle Mustafa Kemal Atatürk de hekimlere güvenmiş, azim ve gayretlerini, bilime, ilime olan meraklarını takdir etmiştir.  

Bir devletin en yegane görevi kurum ve kuruluşları işlevli hale getirmek ve herkesi huşu içinde yaşatmak, haklarını gözetmektir. Maalesef ki bugün gelinen nokta bunun tam tersi. İktidar sağlık çalışanlarının taleplerini görmezden geliyor, uygulanan fiziksel ve psikolojik şiddeti duymazdan geliyor.

Üstüne üstün bir de Erdoğan, sağlık çalışanlarına iyice mobbing uyguluyor, hakaret ediyor, çalışmalarını engellemeye çalışıyor. Bu insanüstü özveriyi umursamıyor.

Lakin biz her zaman sağlıkçıların yanındayız. İktidarın bu politikasına son vereceğiz. Ülkemizden giden, mesleğe küsen herkesi yeniden hayata kazandıracağız. Sağlıkçıların yüzünü biz güldüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, insanların daha sağlıklı ve daha mutlu hayat sürmesi için en zor şartlarda görev yapan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ediyor, sağlıkta bugünlere gelmemizdeki katkıları için kendilerine teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum." şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat