BAŞKAN BOZYOKUŞ'TAN TIP BAYRAMI MESAJI

Genel 14 Mart 2022 12:25
Videoyu Aç BAŞKAN BOZYOKUŞ'TAN TIP BAYRAMI MESAJI
A
a

Gelecek Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı Yılmaz Bozyokuş, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

Sağlık çalışanlarının haklarının bir an önce düzeltilmesi gerektiğini belirten Başkan Bozyokuş;",Sağlık çalışanlarımız, gecesini gündüzüne katıp da çalışıyor. Binlerce hasta geliyor, bağırıyor, şiddet uyguluyor, tehdit ediyor.

Günde en az 80 hasta bakıyorlar ki o da en az hasta sayısı. Ona rağmen hâlâ mobbinglere sessiz kalıp, hayat kurtarma peşine düşüyorlar. Özellikle covid döneminde risk daha da artmıştı, istifalar, izinler iptal olmuş, sağlıkçılar evlerine gidemez, fazla nöbet tutar olmuştu.

O dönemlerde bile pes etmediler, yılmadılar çalışmaya devam ettiler. Hem daha çok çalıştılar hem de az maaş aldılar. Onca zorbalıklara rağmen, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "giderzeniz gidin" sözleri asla kabul edilemez.

Bu yapılan Türkiye'ye ihanettir. Sağlık çalışanlarının hakları düzeltileceğine ülkeyi yöneten bir kişinin bu denli akıl almaz sözleri büyük bir gaflettir. Biz de, sağlıkçılar da bu sözleri, bu olanları affetmeyecektir.

Hesabını da en kısa sürece soracaktır. Bu duygu ve düşünceyle tüm sağlıkçıların Tıp Bayramı'nı kutluyor, sorunlarının bizlerle biteceği sözünü de veriyorum."şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat